אתה מתחיל הכי מדויק שלך ולאט לאט אתה ממהר

כמה מחשבות על השינויים בספר החוקים, על פי טיוטת הספר שהתפרסמה להערות. נתחיל בעובדות ונעבור לפרשנות.
(המאמר עודכן לאחר פרסום הגרסה הסופית של הקלאסיפייר החדש)

זהו הקלאסיפייר, תרגום  לעברית תמצאו כאן.  (אני מניח שאת הישן אתם מכירים. אפשר לקרוא בעברית כאן )

newclassm

 

מה ההבדלים?

בקלאסיפייר החדש יורים 72 כדורים במקום 90, ושמונה תרגילים (String) במקום ארבעה עשר. יש בו פחות אלמנטים טכניים שאינם ירי. מספר השליפות נמוך יותר (פחות שלבים), גם בקלאסיפייר החדש יש ארבע פעמים החלפת מחסנית, אבל אין דרישה להחלפת מחסנית טקטית. החלפה שהיא הרבה יותר מורכבת מאחר שמחייבת תמרון הכנסת המחסנית החצי מלאה לכיס, לעומת החלפת מחסנית בגמר תחמושת שאפשר להשליך אותה לארץ.  יש הקלה משמעותית בירי HEADSHOT. במקום 9 יריות המחולקות לארבעה שלבים, נדרשת פגיעה של 6 כדורים בלבד, כשכולם מבוצעים ברצף אחד. בפרק ג' בקלאסיפייר הישן יש לירות 18 כדורים ממרחק 20 יארד (18.3 מטר)  ו – 12 ממרחק 15 יארד (13.7 מטר). בחדש יש 6 בלבד ממרחק 20 יארד, ו 18 ממרחק 15 יארד.

האם הוא יותר פשוט?

בוודאי. הוא הרבה יותר פשוט למארגנים, מאחר שהוא קצר יותר. ויותר קל לזכור מה עושים מתי.

האם הוא יותר קל?

תגדירו "קל". הוא יותר קל לביצוע בגלל שהוא פשוט יותר. טעויות והיסוסים מבזבזים זמן. ואם אתה לא בטוח אם עכשיו יורים שניים גוף אחד ראש או אחד לכל מטרה, טעויות קורות. סביר להניח שנדרשות הרבה פחות חזרות על קלאסיפייר כדי לזכור בעל פה מה עושים. מה שיכול להביא לשיפור בתוצאות.

אתה מתחמק

נכון. תחושתי הסובייקטיבית היא שכן. הוא יותר קל. בעיקר בגלל צמצום ה HEADSHOT וירי ממרחק בפרק השלישי. אני מעריך, עם זאת שיהיה קשה יותר להגיע ל Master.

וזה טוב, לדעתך?

אם אני אכן צודק, ובאופן יחסי יותר יורים יגיעו אל ה Marksman וה Sharpshooter  יורים ותיקים עלולים להעלב. וכפי שראיתי באחד האתרים, יהיו זקנים שישבו בפינה וירטנו שהם קיבלו את הדירוג שלהם בימים הטובים ההם. לא כמו הצעירים האלה…

אבל, צריך לזכור גם את שיטת הניקוד החדשה. בשיטה הזו כל נקודה היא קנס של שניה, ולא חצי שניה כמו היום. וכמובן, את שינוי המטרה. הראש מתחלק לשני אזורים. שטח קטן יותר הוא DOWN ZERO והשאר קנס של נקודה אחת.

אז מה?

הקלאסיפייר אינו עומד בפני עצמו. הוא חלק משינוי שמטרתו ברורה -להעלות את רמת הדיוק של היורים. ראו לדוגמה תוצאות תרגול של המועדון שלנו. (אין לנו מספיק תוצאות של קלאסיפייר חדש, ולכן הבאתי אימון מצבים רגיל, רק כדי להדגים את הנקודה)

spec

בשלישיה העליונה נמצאים יורים שגם יורים מהר, וגם מדויק. זה לא מפתיע. יורה מספר 4 ירה קצת פחות מהר, הרבה פחות מדויק. נניח לרגע שחוק שניה אחת לכל נקודה היה חל כאן. הוא לא היה משפיע הרבה על הראשונים, אבל הפער בין המקום השלישי לרביעי היה גדל מאד.  יורה שרוצה לצמצם את הפער, כדאי לו להשקיע בשיפור הדיוק. אם תסתכלו ביורה שדורג אחרון לעומת מספר 9, תוכלו לראות שגם בשיטה הנוכחית יש משמעות רבה לדיוק. בשיטה החדשה האפקט יותר חזק, ומשפיע במיוחד ברמות הגבוהות. בשביל להתברג שם צריך לזכור שעכשיו DOWN ZERO הוא נקודת הפתיחה, ומשם אפשר להתחיל למהר.

בעיני זו מטרה טובה שכדאי לכוון אליה. מה אתם חושבים?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s