שאלות נפוצות

מי אתם?
IDPA ISRAEL הוא סניף של IDPA – International Defensive Pistol Association האגודה הבינלאומית לירי הגנתי באקדח. מועדון IDPA ישראל פועל כעמותה רשומה מספר 580628956 לטובת כלל מחזיקי הנשק ברשיון בישראל. המועדון מתאמן בש.פ. מטווחים באשדוד ובמטווחי דני היי בחדרה. בנוסף ל Idpa Israel פועלים בישראל שני מועדונים נוספים. Idpa Israel North במטווח גניגר ו Idpa Israel Center בהרצליה. בפרסום זה נתייחס למועדון IDPA ישראל בלבד.


מה המטרה שלכם?
מועדון הירי ההגנתי אי.די.פי.איי ישראל מעוניין לאפשר למחזיקים ברישיון לאקדח להעלות את רמת המיומנות והבטיחות שלהם ולהתאמן להתנהגות נכונה במצבי אמת באקדחי נשיאה ובציוד יום יומי. כל זאת על ידי שיפור ובחינת המיומנות האישית בשימוש בנשק.

איפה אתם פועלים?

אנחנו מציעים אימונים באשדוד ובמטווחי דני היי בחדרה.

איך אפשר ליצור אתכם קשר?

אפשר לשלוח הודעות ווצאפ לטלפון 058-4124949 או לכתוב אלינו כאן

איך מצטרפים?
מועדון IDPA ISRAEL לא גובה דמי חבר. אנחנו פתוחים לכולם. לא נדרש ידע קודם, אין קורס או מבחן כניסה.  שער הכניסה לאימונים שלנו הוא השתתפות בשני אימוני בסיס לפחות. אחרי שתעברו אותם בהצלחה, ובהמלצת המדריך הראשי של האימון תוכלו להצטרף לאימונים המתקדמים יותר.  אין צורך להתחייב מראש למספר אימונים כלשהו, אך מדי שנה אנחנו מציעים תכנית מוזלת שנתית למי שמעוניין בכך.

איך נרשמים לאימונים?
בדף הראשי תוכלו למצוא את תכנית האימונים השנתית, ובצידה לנוחותכם את תכנית אימוני הבסיס. התכניות כוללות את כל השנה, על מנת שתוכל להערך בהתאם. לקראת כל חודש אנחנו פותחים להרשמה את האימונים הקרובים.  עליכם למלא מספר פרטים הנדרשים לנו לצורך דיווח למטווח לפי הנחיות אגף כלי יריה. אנחנו לא עושים בהם כל שימוש אחר.

כמה עולה להתאמן אצלכם?

אנחנו גובים 150 ש"ח לאימון.
התשלום משמש לכיסוי הוצאות שכירת המטווח ורכישת ציוד להפעלת האימון. (מטרות, מדבקות וכיו"ב). בעמותה אין מקבלי שכר – כל הפעילים עוסקים בכך בהתנדבות. כל תשלום שנגבה משמש לכיסוי הוצאות עבור שכירת מטווחים וציוד. נציין כי העמותה מפוקחת על ידי רו"ח ומעבירה דיווחים כחוק.

כמה עולה תחמושת? 

תחמושת לאימונים נמכרת על ידי המטווחים ובאחריותם. עם זאת, בשל פעילות המועדון המתאמנים זוכים למחירים נוחים לעומת המקובל בתחום. המחיר מתעדכן בהתאם לדרישות המטווחים.

יש הגבלה על סוג האקדח והציוד?
האימונים מיועדים למחזיקי אקדחים המיועדים לנשיאה יום יומית, עם ציוד מתאים ליום יום. בשל כך אנחנו ממעטים בהגבלות. על הציוד להיות בטיחותי, והאקדח מתאים לנשיאה. נבקש לא להגיע לאימונים עם ציוד ספורטיבי המשמש לתחרויות ירי מסוגים שונים.

טוב, בוא נדבר על אימונים.
מטרת האימונים היא לרכוש יכולת שימוש בטוחה ואפקטיבית באקדח לצורך התגוננות אזרחית. לשם כך אנחנו מאמנים ביסודות הירי, בשליטה מתקדמת ועורכים תרגילים מדמי מציאות. לכל אימון יש שם המתאר את מטרותיו. כל אימון מנוהל ומבוצע על ידי מדריכי ירי, וקציני בטיחות שהוסמכו בקורס מטעם IDPA והם מפקחי מטווח לפחות.
אימון הבסיס – האימון כולל את יסודות הירי. כמו אחיזה, עמידה, תמונת כוונות. מבוצע מ"קו יורים" בלבד. בהתאם ליכולות הקבוצה והתקדמותה ישולבו באימון אלמנטים מורכבים יותר כמו החלפת מחסניות, ירי ממצב מוסלק, ירי מאחורי מחסה, ירי בתנועה. השתתפות באימון הבסיס היא תנאי להצטרפות לסוגי האימון האחרים. האימון הטכני מיועד ליורים בעלי ניסיון ומטרתו להתאמן על אלמנטים מתקדמים של הפעלת האקדח. אימון תרגול המצבים כולל ירי במתווים שונים המדמים "מצבי מציאות" בירי הגנתי, תוך מדידת זמן ואיכות הפגיעות.

האם האימונים שלכם מוכרים על ידי הבט"פ לצורך רענון וחידוש?

אימוני הבסיס שלנו כוללים בתוכם את כל הנדרש לצורך אימון רענון ואימון חידוש רישיון לפי תקנות ההכשרה. בהגיעכם לאימון הצטיידו בכל האישורים ואמרו למדריך הראשי בתחילת האימון שאתם מעוניינים באישור על אימון.

רגע – אין לכם הדרכות לחימה?
אנו עוסקים באימון התגוננות של אזרחים, בכפוף לחוק כלי ירייה והנחיות המשרד לבט"פ. כוחות הביטחון מאמנים את אנשיהם.

ומה לגבי תחרויות?
זה קל. אנחנו לא עורכים תחרויות.

אז למה אתם מודדים זמנים ובודקים פגיעות?
אנחנו מאמינים כי יורה מיומן צריך לדעת את השילוב המתאים בין דיוק לבין מהירות בירי. כדי שיורה יוכל לדעת מה היא יכולתו ובמה עליו להשתפר, בחלק מהאימונים ישנם תרגילים שמחושב להם ניקוד על פי כללי IDPA המבטאים איזון בין מהירות לאיכות הפגיעות.

ומה זה המבחן שאתם עושים?
המבחן, הנקרא אצלנו "קלאסיפייר" כולל מספר תרגילים שנקבעו מראש, וכוללים מגוון אלמנטים של ירי. התרגילים מבוצעים באופן זהה בכל מועדוני IDPA בעולם. על פי איכות הפגיעות והזמן מקבל היורה סיווג המעיד על הרמה בה הוא נמצא כעת. אנו מאמינים כי המבחן הזה מאפשר לכל משתתף לבחון את עצמו מזמן לזמן ולראות נקודות לשימור ולשיפור.

לאיזו רמת יכולת אגיע אם אתאמן אצלכם?
תלוי בך. יש לנו יורים שהגיעו אלינו ללא כל ניסיון קודם ולאחר תקופה הם כבר יורים מיומנים. המדריכים שלנו יסייעו לך בבניית לוח אימונים על בסיס מה שאנחנו מציעים, בהתאם לצורך שלך בפיתוח, רמת המחויבות, התקציב והזמן שתוכל להקדיש לשיפור היכולת.