FAQ

מי אתם?
IDPA ISRAEL הוא סניף של IDPA – International Defensive Pistol Association האגודה הבינלאומית לירי הגנתי באקדח. מועדון IDPA ישראל פועל כעמותה רשומה מספר 580628956 לטובת כלל מחזיקי הנשק ברשיון בישראל. המועדון מתאמן בש.פ. מטווחים באשדוד ובמטווחי דני היי בחדרה. בנוסף ל Idpa Israel פועלים בישראל שני מועדונים נוספים. Idpa Israel North במטווח גניגר ו Idpa Israel Center בהרצליה. בפרסום זה נתייחס למועדון IDPA ישראל בלבד.


מה המטרה שלכם?
מועדון הירי ההגנתי אי.די.פי.איי ישראל מעוניין לאפשר למחזיקים ברישיון לאקדח להעלות את רמת המיומנות והבטיחות שלהם ולהתאמן להתנהגות נכונה במצבי אמת באקדחי נשיאה ובציוד יום יומי. כל זאת על ידי שיפור ובחינת המיומנות האישית בשימוש בנשק.

כמה עולה חברות במועדון?
מועדון IDPA ISRAEL לא גובה דמי חברות, אך המעוניינים להשתתף באימונים מתקדמים נדרשים להיות חברים בארגון הבינלאומי.

אז כמה משלמים?
המתאמנים מתבקשים לשלם 150 שקל לאימון של ארבע שעות. המטווח מספק תחמושת לאימון.

מה אתם עושים עם הכסף?
התשלום משמש לכיסוי הוצאות שכירת המטווח ורכישת ציוד להפעלת האימון. (מטרות, מדבקות וכיו"ב). בעמותה אין מקבלי שכר – כל הפעילים עוסקים בכך בהתנדבות. כל תשלום שנגבה משמש לכיסוי הוצאות עבור שכירת מטווחים וציוד. נציין כי העמותה מפוקחת על ידי רו"ח ומעבירה דיווחים כחוק. תחמושת לאימונים נמכרת על ידי המטווחים ובאחריותם והמועדון אינו צד לכך.

צריך להתחייב למספר אימונים מראש?
אין צורך להתחייב למספר אימונים כלשהו.

רגע, אז מה המנוי שדיברתם עליו?
בתחילת כל שנה אנו מציעים אפשרות לתשלום מראש עבור מספר רב של אימונים במטווח הבית שלנו באשדוד בלבד. זו הצעה משתלמת למי שרוצה להגיע למספר אימונים. אך אינה חובה.

האם יש תנאי סף או קורס?
תנאי הסף להשתתפות באימון הבסיסי הוא החזקת אקדח ברישיון. לא נדרש ידע קודם, אין קורס או מבחן כניסה. לאימונים מתקדמים נדרשת השתתפות בשני אימונים בסיסיים לפחות.

יש הגבלה על סוג האקדח והציוד?
כן. אנחנו פונים למחזיקי אקדחים המיועדים לנשיאה יום יומית, עם ציוד מתאים ליום יום.

טוב, בוא נדבר על אימונים.
מטרת האימונים היא לרכוש יכולת שימוש בטוחה ואפקטיבית באקדח לצורך התגוננות אזרחית. לשם כך אנחנו מאמנים ביסודות הירי, בשליטה מתקדמת ועורכים תרגילים מדמי מציאות. לכל אימון יש שם המתאר את מטרותיו. כל אימון מנוהל ומבוצע על ידי מדריכי ירי, וקציני בטיחות שהוסמכו בקורס מטעם IDPA והם מפקחי מטווח לפחות.
אימון הבסיס – האימון כולל את יסודות הירי. כמו אחיזה, עמידה, תמונת כוונות. מבוצע מ"קו יורים" בלבד. בהתאם ליכולות הקבוצה והתקדמותה ישולבו באימון אלמנטים מורכבים יותר כמו החלפת מחסניות, ירי ממצב מוסלק, ירי מאחורי מחסה, ירי בתנועה. השתתפות באימון הבסיס היא תנאי להצטרפות לסוגי האימון האחרים. האימון הטכני מיועד ליורים בעלי ניסיון ומטרתו להתאמן על אלמנטים מתקדמים של הפעלת האקדח. אימון תרגול המצבים כולל ירי במתווים שונים המדמים "מצבי מציאות" בירי הגנתי, תוך מדידת זמן ואיכות הפגיעות.

ומה עם קצת ירי חופשי? לעמוד ולירות כדורים למטרה?
האימונים שלנו מבוססים על תכנית מובנית בליווי מדריכי ירי. בתיאום עם המטווח ניתן לשכור באופן עצמאי עמדה לירי חפשי.

רגע – אין לכם הדרכות לחימה?
אנו עוסקים באימון התגוננות של אזרחים, בכפוף לחוק כלי ירייה והנחיות המשרד לבט"פ. כוחות הביטחון מאמנים את אנשיהם.

ומה לגבי תחרויות?
זה קל. אנחנו לא עורכים תחרויות.

אז למה אתם מודדים זמנים ובודקים פגיעות?
אנחנו מאמינים כי יורה מיומן צריך לדעת את השילוב המתאים בין דיוק לבין מהירות בירי. כדי שיורה יוכל לדעת מה היא יכולתו ובמה עליו להשתפר, בחלק מהאימונים ישנם תרגילים שמחושב להם ניקוד על פי כללי IDPA המבטאים איזון בין מהירות לאיכות הפגיעות.

ומה זה המבחן שאתם עושים?
המבחן, הנקרא אצלנו "קלאסיפייר" כולל מספר תרגילים שנקבעו מראש, וכוללים מגוון אלמנטים של ירי. התרגילים מבוצעים באופן זהה בכל מועדוני IDPA בעולם. על פי איכות הפגיעות והזמן מקבל היורה סיווג המעיד על הרמה בה הוא נמצא כעת. אנו מאמינים כי המבחן הזה מאפשר לכל משתתף לבחון את עצמו מזמן לזמן ולראות נקודות לשימור ולשיפור.

לאיזו רמת יכולת אגיע אם אתאמן אצלכם?
תלוי בך. יש לנו יורים שהגיעו אלינו ללא כל ניסיון קודם ולאחר תקופה הם כבר יורים מיומנים. המדריכים שלנו יסייעו לך בבניית לוח אימונים על בסיס מה שאנחנו מציעים, בהתאם לצורך שלך בפיתוח, רמת המחויבות והזמן שתוכל להקדיש לשיפור היכולת.