FAQ

1. מה זה בכלל IDPA ישראל ולשם מה הוקם?
המטרה המרכזית היא שיפור ובחינת המיומנות האישית בשימוש בנשק, העלאת רמת הבטיחות ומיומנות של מחזיקי הנשק ואימון מחזיק הנשק להתנהגות נכונה במצבי אמת. לצורך זה אנו מעוניינים להכניס מספר רב של מחזיקי נשק לתוך מסגרת מובנית של אימון ותחרויות. מסגרת זו מאפשרת לבעלת רישיון לנשק אקדח לבצע אחת לתקופה מבחני רמה אשר הדירוג בהם הוא אבסולוטי. בצורה זו, היורה מקבל תמונת מצב על היכולות שלו לאורך תקופה.

2. באיזה ציוד משתמשים ב-IDPA?
הדגש המרכזי – שימוש בציוד המתאים לנשיאה יום-יומית בלבד. מה שלא ניתן להסתובב איתו בשגרה – לא מתאים. מה שלא יכול לעמוד בקצת ריצות וקפיצות – לא מתאים (למעט בעלי מגבוליות פיזיות אשר עבורם קיימת התאמה של התרגילים). מה שלא ניתן להסליק – לא מתאים. לכלל האחרון יש יוצא דופן: אנשי כוחות הביטחון רשאים להשתמש בציוד השגרתי שלהם, גם אם לא מיועד להסלקה. עוד על הציוד בספר הכללים, פרק 8 – Equipment rules.

3. מהו הציוד שאני צריך להתחלה?
ציוד החובה על פי ה-IDPA:
אקדח תקני – אקדח העומד בדרישות של אחת החטיבות של IDPA
נרתיק
2 מחסניות (מומלץ – שלוש)
פונדה למחסניות
משקפי מגן – מינימום תקן ANSI Z87.1-2015
אזניות אטמים – מי שיורה הרבה, ממליץ לו להשתמש בהגנה כפולה – גם אטמים וגם אוזניות, האוזניים שלכם יגידו לכם תודה אחר כך
חשוב לוודא שגם הנרתיק וגם הפונדה עומדים בדרישות ציוד המוגדרות באותו פרק בספר (פרק 8).

בנוסף כדאי ומומלץ להצטייד ב:
בגדים נוחים, כולל בגד הסלקה, אין חייבים להצטייד בווסט. גם לי אין (אשתי לא מרשה לי)
כובע – מאוד מומלץ (רוב הפעילות מתבצעת במטווחים פתוחים)
קרם הגנה
בקבוק שתייה קר (לרוב אנו דואגים שתהיה גם עמדת שתייה עם מים קרים)

4. מה מיוחד בכללי ביצוע התרגיל של IDPA ?
סדר העסקת מטרות מתבצעת על פי הערכת "איום". יש חובת העסקת מטרות. ככלל, אסור "להשלים" פגיעות מעמדות ירי אחרות.
חובת שימוש במחסות, כולל "פתיחות פינה". חובת שימוש בהסלקה. חובת שימור תחמושת – לא זורקים מחסניות עם כדורים, אלא שומרים להמשך.

5. מה זה קלסיפייר?
זהו סט תרגילי דירוג אחיד שמתבצע בכל העולם. על פי ביצוע הקלסיפייר היורה משובץ לאחת מששת קטגוריות רמה. החלוקה נותנת משוב אישי על רמתו האישית של מחזיק הנשק, ויכולת לבחון את התקדמותו מול יורים בעלי אותה רמה. ביצוע הקלסיפייר אינו תנאי להשתתפות באימונים.

6. איך מצטרפים ל-IDPA?
כדי להצטרף ל-IDPA יש להיכנס לאתר הבין לאומי תחת הלשונית memberships בכתובת https://www.idpa.com/join-now. יש למלא את הפרטים ולשמור את מספר החבר (שככל הנראה ילווה בצמד האותיות IL – זיהוי מספר חבר אשר כתובתו היא ישראל) אותו יש לספק כדי לבצע קלסיפייר. אין צורך במספר החברות כדי להצטרף לאימונים.
בשלב זה, אין תהליך הצטרפות רשמי למועדון הישראלי היות ותהליכי רישומו כעמותה טרם הושלמו. נעדכן על ההתפתחויות בהמשך. בינתיים, כל מי שמחזיק כחוק ברישיון לאקדח, מוזמן להגיע לאימונים, בתאום איתנו באחד הערוצים. כאמור, על מנת לבצע קלסיפייר חובה להירשם באתר העולמי ולקבל מספר יורה.
7. מהי השפה הרשמית של ה-IDPA?
על פי מדיניות הארגון העולמי, השפה הרשמית שלו היא אנגלית. באימונים ותחרויות ניתן לתת הסברים על התרגילים גם בשפה אחרת, כל עוד כל המשתתפים מבינים אותה היטב. אבל כל פקודות בקו יורים וכל הטפסים חייבים להיות באנגלית. על מנת להנגיש את התחום ליורה ישראלי, אנו פועלים בסיוע חברים כאן לתרגום ספר החוקים לעברית. עם זאת, בכל מקרה מה שקובע זה הנוכח המקורי באנגלית שנמצא בעמוד זה באתר הארגון: http://www.idpa.com/compete/rules

ממליץ בחום לכולם לקרוא בעיון רב את ספר הכללים של IDPA:
https://idpaisrael.files.wordpress.com/2016/12/idparules20171.pdf