שאלות נפוצות

מי אתם?
IDPA ISRAEL הוא סניף של IDPA – International Defensive Pistol Association האגודה הבינלאומית לירי הגנתי באקדח. מועדון IDPA ישראל פועל כעמותה רשומה מספר 580628956 לטובת כלל מחזיקי הנשק ברשיון בישראל. המועדון מתאמן בש.פ. מטווחים באשדוד, במטווחי דני היי בחדרה ומטווח בית אריה. בנוסף ל Idpa Israel פועל בישראל מועדון Idpa Israel North. בפרסום זה נתייחס למועדון IDPA ישראל בלבד.

אמל"ק

 • האימונים פתוחים למחזיקי רשיון נשק.
 • סדר האימונים
  • חובה להשתתף בשני אימוני בסיס לפחות. ולקבל אישור מדריך ראשי למעבר לאימונים המתקדמים.
  • מומלץ להמשיך לכמה אימונים טכניים.
  • אחר כך כדאי לעבור לאימוני מצבים וקלאסיפייר.
 • ההרשמה לאימונים בתכנית השנתית במטווח אשדוד היא כאן.
 • אימונים נפתחים להרשמה ביום חמישי שבועיים לפני האימון. לא מפרסמים מראש את השעה.
 • אימונים באשדוד הנוספים לתכנית השנתית, ובמטווחי דני הי ואחרים מתפרסמים בדף הפייסבוק ובקבוצות הווצאפ והטלגרם.
 • אם לא הצלחת להרשם כדאי לבדוק בקבוצת ההחלפות בטלגרם.
 • אני מבקשים השתתפות בהוצאות בסך 170 ש"ח. מתוכם 70 במעמד ההרשמה. נשים פטורות.
 • התחמושת נמכרת על ידי המטווח, כולם משלמים בהתאם לתעריף המטווח לפי סוג הכדור.
 • רשימת הציוד הנדרשת כאן
 • לשאלות מכל סוג אפשר לשלוח הודעות ווצאפ לטלפון 058-4124949

ובהרחבה


מה המטרה שלכם?
מועדון הירי ההגנתי אי.די.פי.איי ישראל מעוניין לאפשר למחזיקים ברישיון לאקדח להעלות את רמת המיומנות והבטיחות שלהם ולהתאמן להתנהגות נכונה במצבי אמת באקדחי נשיאה ובציוד יום יומי. כל זאת על ידי שיפור ובחינת המיומנות האישית בשימוש בנשק.

איפה אתם פועלים?

אנחנו מציעים אימונים באשדוד ובמטווחי דני היי בחדרה.

איך אפשר ליצור אתכם קשר?

אפשר לשלוח הודעות ווצאפ לטלפון 058-4124949 או לכתוב אלינו כאן

איך מצטרפים?
מועדון IDPA ISRAEL לא גובה דמי חבר. אנחנו פתוחים לכולם. לא נדרש ידע קודם, אין קורס או מבחן כניסה.  שער הכניסה לאימונים שלנו הוא השתתפות בשני אימוני בסיס לפחות. אחרי שתעברו אותם בהצלחה, ובהמלצת המדריך הראשי של האימון תוכלו להצטרף לאימונים המתקדמים יותר.  אין צורך להתחייב מראש למספר אימונים כלשהו, אך מדי שנה אנחנו מציעים תכנית מוזלת שנתית למי שמעוניין בכך.

איך נרשמים לאימונים?
בדף הראשי תוכלו למצוא את תכנית האימונים השנתית  על מנת שתוכל להערך בהתאם. לקראת כל אימון אנחנו פותחים אותו להרשמה.  עליכם למלא מספר פרטים הנדרשים לנו לצורך דיווח למטווח לפי הנחיות אגף כלי יריה. אנחנו לא עושים בהם כל שימוש אחר.

כמה עולה להתאמן אצלכם?

אנחנו גובים 170 ש"ח לאימון ויש גם מסלול מוזל בו משלמים מראש 600 ש"ח ומוסיפים 70 ש"ח לכל אימון. מסלול זה מוצע בתחילת השנה, למספר מ וגבל של מצטרפים.
התשלום משמש לכיסוי הוצאות שכירת המטווח ורכישת ציוד להפעלת האימון. (מטרות, מדבקות וכיו"ב). בעמותה אין מקבלי שכר – כל הפעילים עוסקים בכך בהתנדבות. כל תשלום שנגבה משמש לכיסוי הוצאות עבור שכירת מטווחים וציוד. נציין כי העמותה מפוקחת על ידי רו"ח ומעבירה דיווחים כחוק.

בעת ההרשמה אנחנו גובים דמי רישום אשר יקוזזו מהתשלום לאימון. דמי הרישום למנויים ונשים מתאמנות שאינן משלמות על האימון יועברו למטווח כחלק מהתשלום לתחמושת של המתאמנת באותו אימון.

אז אתם מוכרים שירותי אימון ללקוחות?

אנחנו לא חברה עסקית והמתאמנים אינם לקוחות. בעינינו כולנו יחד שותפים לדרך. אנחנו פתוחים לקבל את כולם, אך מצפים להבנה שזו המסגרת בה ביחד אנו פועלים. מי שסבור בטעות שהוא קנה שירות ורשאי לדרוש מה שעולה בדעתו, לא הגיע למקום הנכון.
זאת ועוד – הכסף ששאנחנו מבקשים מהמתאמנים אינו "תשלום" אלא השתתפות בהוצאות העמותה. אנחנו מכבדים יחידים וחברות עסקיות שמציעים אימון בתשלום. אין בכל שום פסול. אנחנו בחרנו בדרך אחרת. כל הצוות המפעיל את האימונים הוא מתנדב ללא שכר, ולא החזר הוצאות אישיות. אנחנו מצפים מכל המתאמנים לסייע בהתארגנות לפני ואחרי האימון.

כמה עולה תחמושת? 

אנחנו לא מוכרים תחמושת. התחמושת לאימונים נמכרת על ידי המטווחים ובאחריותם. עם זאת, בשל פעילות המועדון המתאמנים זוכים למחירים נוחים לעומת המקובל בתחום. המחיר מתעדכן בהתאם לדרישות המטווחים.

מה לגבי ציוד?

גישת IDPA לא מעודדת הצטיידות  בהררי ציוד שאין בהם צורך ממשי, או באביזרים יוקרתיים המתאימים למטווחים בלבד. אנו שואפים להביא לכך שהציוד המשמש ליום יום יהיה זה שאיתו תתאמנו. אנחנו מעודדים כל יורה המחזיק ברשיון להצטרף אלינו, ולהמעיט בדרישות מוקדמות. אך יש מינימום שאי אפשר לוותר עליו – לא ניתן לבצע אימון באקדח ללא חמשת המרכיבים: נרתיק, חגורה, פונדה, משקפי מגן ומיגון לאוזניים. יש טווח רחב של סגנון ומחיר, אך הציוד חייב להיות אמין ובטיחותי. עוד פרטים על הציוד תוכלו למצוא כאן.

נבקש לא להגיע לאימונים עם ציוד ספורטיבי המשמש לתחרויות ירי מסוגים שונים. 

טוב, בוא נדבר על אימונים.
מטרת האימונים היא לרכוש יכולת שימוש בטוחה ואפקטיבית באקדח לצורך התגוננות אזרחית. לשם כך אנחנו מאמנים ביסודות הירי, בשליטה מתקדמת ועורכים תרגילים מדמי מציאות. לכל אימון יש שם המתאר את מטרותיו. כל אימון מנוהל ומבוצע על ידי מדריכי ירי, וקציני בטיחות שהוסמכו בקורס מטעם IDPA והם מפקחי מטווח לפחות.
אימון הבסיס – האימון כולל את יסודות הירי. כמו אחיזה, עמידה, תמונת כוונות. מבוצע מ"קו יורים" בלבד. בהתאם ליכולות הקבוצה והתקדמותה ישולבו באימון אלמנטים מורכבים יותר כמו החלפת מחסניות, ירי ממצב מוסלק, ירי מאחורי מחסה, ירי בתנועה. השתתפות בשני אימוני בסיס לפחות היא תנאי להצטרפות לסוגי האימון האחרים. האימון הטכני מיועד ליורים בעלי ניסיון ומטרתו להתאמן על אלמנטים מתקדמים של הפעלת האקדח. אימון תרגול המצבים כולל ירי במתווים שונים המדמים "מצבי מציאות" בירי הגנתי, תוך מדידת זמן ואיכות הפגיעות.

למה אתם לא מפרסמים מראש אימונים במקומות נוספים?
בספר קהלת כתוב "טוֹב אֲשֶׁר לֹא תִדֹּר מִשֶּׁתִּדּוֹר וְלֹא תְשַׁלֵּם". אנחנו לא מפרסמים אימון לפני שיש לנו סיכום עם המטווח.

למה אתם לא מציעים עוד אימונים באמצע השבוע ובמקומות נוספים?
בנוסף לתכנית השנתית המפורסמת אנחנו עורכים אימונים בהתאם ליכולות הצוות שלנו ולזמינות מטווחים.

למה ההרשמה נסגרת כל כך מהר?
לשמחתנו יש ביקוש רב מאד לאימונים שאנחנו מציעים. אנחנו מנסים לשפר את תהליך הרישום בהתאם לתגובות שאנחנו מקבלים. בשל כך התחלנו לפרסם רק אימון אחד בכל פעם, כדי שלנרשמים תהיה ודאות גבוהה שהם יכולים להגיע. ונאלצנו לבקש תשלום מראש בגלל ביטולים רבים מדי, ללא חיפוש מחליף.

אם אני לא יכול להגיע, למה שלא תשמרו לי מועד באימון אחר?
אז זהו, אין לנו מחלקת שירות לקוחות ולא טכנולוגיה לנהל רשימת ממתינים. אם לא הסתדר ואתם לא יכולים להגיע, תמצאו מחליף ותעבירו את הפרטים אלינו.

האם האימונים שלכם מוכרים על ידי הבט"פ לצורך רענון וחידוש?

ככלל, אימוני הבסיס שלנו כוללים בתוכם את כל הנדרש לצורך אימון רענון ואימון חידוש רישיון לפי תקנות ההכשרה. עם זאת בשל שינויים רגולטוריים ומדיניות של מטווחים, אנחנו ממליצים לברר מראש. בהגיעכם לאימון הצטיידו בכל האישורים ואמרו למדריך הראשי בתחילת האימון שאתם מעוניינים באישור על אימון.

רגע – אין לכם הדרכות לחימה?
אנו עוסקים באימון התגוננות של אזרחים, בכפוף לחוק כלי ירייה והנחיות המשרד לבט"פ. כוחות הביטחון מאמנים את אנשיהם.

ומה לגבי תחרויות?
זה קל. אנחנו לא עורכים תחרויות.

אז למה אתם מודדים זמנים ובודקים פגיעות?
אנחנו מאמינים כי יורה מיומן צריך לדעת את השילוב המתאים בין דיוק לבין מהירות בירי. כדי שיורה יוכל לדעת מה היא יכולתו ובמה עליו להשתפר, בחלק מהאימונים ישנם תרגילים שמחושב להם ניקוד על פי כללי IDPA המבטאים איזון בין מהירות לאיכות הפגיעות.

ומה זה המבחן שאתם עושים?
המבחן, הנקרא אצלנו "קלאסיפייר" כולל מספר תרגילים שנקבעו מראש, וכוללים מגוון אלמנטים של ירי. התרגילים מבוצעים באופן זהה בכל מועדוני IDPA בעולם. על פי איכות הפגיעות והזמן מקבל היורה סיווג המעיד על הרמה בה הוא נמצא כעת. אנו מאמינים כי המבחן הזה מאפשר לכל משתתף לבחון את עצמו מזמן לזמן ולראות נקודות לשימור ולשיפור.

לאיזו רמת יכולת אגיע אם אתאמן אצלכם?
תלוי בך. יש לנו יורים שהגיעו אלינו ללא כל ניסיון קודם ולאחר תקופה הם כבר יורים מיומנים. המדריכים שלנו יסייעו לך בבניית לוח אימונים על בסיס מה שאנחנו מציעים, בהתאם לצורך שלך בפיתוח, רמת המחויבות, התקציב והזמן שתוכל להקדיש לשיפור היכולת.