איך לבחור נרתיק פנימי

מאמר מאת איגור

ישנן אפשרויות רבות לשאת אקדח על הגוף. היום נדבר על "נרתיק פנימי" (IWB – Inside the Waist band) שהוא נרתיק הנמצא בקו המותן, כאשר רובו מתחת למכנסיים והוא אחוז בחגורה. במקרים רבים הוא יכוסה גם בחולצה או בבגד עליון אחר.

זאת לעומת "נרתיק חיצוני" (OWB – Outside the Waist band) שנישא על החגורה וכולו גלוי. במאמר קצר זה נדבר מעט על סוגי נרתיקים ונציג כמה דגמים מומלצים. עם זאת חשוב לזכור – בחירת נרתיק היא עניין אישי מאוד.

 

השימוש בנרתיק פנימי נועד בדרך כלל כדי להסתיר את האקדח. נרתיק פנימי לאקדח נולד יחד עם הצורך בהסלקתו אי שם בסוף המאה התשע עשרה, תחילת מאה העשרים. הנרתיקים הפנימיים הראשונים היו עשויים מעור אבל בימינו מיוצרים ממגוון רחב של חומרים ביניהם קיידקס, ניילון וחומרים פולימרים נוספים.
בנוסף להבדל בחומרים, הנרתיקים הפנימיים נבדלים זה מזה בכמה הבטים. הראשון – הסלקה – מידת היכולת להסתיר לגמרי את האקדח. צריך לזכור שתכונה זו גם תלויה בגודל האקדח, ובמבנה הגוף של הנושא אותו.
נהוג לדבר גם על רמות אבטחה בנרתיקים –

  1. רמה ראשונה – האקדח מאובטח בנרתיק ע"י חיכוך בין הנרתיק לאקדח בלבד.- כדי לשלוף את האקדח נדרשת פעולה אחת בלבד
  2. רמה שנייה– אקדח מאובטח ע"י מנגנון מכני נוסף על חיכוך בין האקדח לנרתיק, כמו רצועות עור, נעילות מכניות בבית הבליעה ועוד. כאן כבר נדרשות שתי פעולות כדי לשלוף את האקדח – שחרור נעילה ושליפה.
  3. רמה שלישית -שימוש בשני מנגנונים מכנים לאבטחה – כאן יש לעשות שלש פעולות לשליפת האקדח – שחרור נעילה ראשונה, שחרור נעילה שניה ורק אז שליפה. נרתיקים כאלה נמצאים בעיקר בשימוש יחידות שיטור או צוותי השתלטות של שרות בתי הסוהר.

בשל העובדה שבנרתיק פנימי האקדח קרוב מאד לגוף, חשוב שהאקדח יהיה מונח בצורה בטוחה. בנוסף לתפעול בטוח של נרתיק לאורך זמן נדרשת קשיחות יתרה באזור בית ההדקים. יצרנים שונים משיגים זאת ע׳׳י שימוש באינסרט מחומרים פולימרים או שכבת עור כפולה ומחוזקת.
רוב הנרתיקים הפנימיים מתחברים לחגורה באמצעות קליפסים (פולימרי או מתחתי) , רצועות מחומרים פולימרים או עור, או אפילו ללא קיבוע לחגורה כלל (נרתיקי חיכוך מוגבר – ראו למשל את מוצרי חברת Remora).

 

מבחר נרתיקים מומלצים:min

נרתיקים מינימליסטיים 

מדובר בנרתיקים פולימרים המכסים את בית ההדקים בלבד ומחוברים לחגורה באמצעות קליפס , שרוך או רצועות. הדגם המפורסם ביותר הוא VANGUARD 2 מבית Raven Concealment. מדובר בנרתיק מאוד נוח ליום יום, אך אינו מתאים לאימוני IDPA.
נרתיקי עורkd

מדובר בקבוצה רחבה מאוד של מוצרים, ממלאי נרתיקים בארץ אנחנו ממליצים על תוצרת ישראלית , זמינה כמעת בכל חנות נשק – מוצר של חברת פרונטליין . לחברה מלאי גדול מאוד של נרתיקי עור טובים. דגם מומלץ הוא דגם כ״ד שנוצר על בסיס דרישות של היחידה לאבטחת אישים ומשלחות וכולל קיבוע באמצעות אינסרט פולימרי באזור בית ההדקים. נועד לנשיאה עם כדור בקנה.

נרתיק פנימי איכותי נוסף הוא  MADMAX של חברת DESANTIS האמריקאית. מומלץ לאקדחים גדולים וכבדים יחסית כמו סיזד או 1911 . בדגם זה הנשק מעוגן על ידי רצועות עור בשתי נקודות מרוחקות זו מזו, מה שיוצר חלוקת משקל נוחה בהרבה.

נרתיקים היברידים

נרתיקים אלה מורכבים משני חלקים –  החלק הצמוד לגוף היורה הוא רך יחסית, בעוד שהצד החיצוני עשוי מחומר קשה יותר. בדרך כלל קיידקס או חומר פולימרי אחר.  סוג זה התחיל לפני כעשוhybridר כנישה, והיום התפתח וצמח מאוד. ישנם עשרות יצרנים טובים.

ממליץ על נרתיקים של חברה אמריקאית COMP TAC מסדרת MTAC מדובר בנרתיק מאוד נוח ואיכותי.  למרבה הצער הוא לא זול. המחיר המומלץ לצרכן הכפיל את עצמו בעשור האחרון ועומד היום על כ-80 דולר לפני עלות ההובלה לארץ. נרתיק מומלץ נוסף הוא Allusion 135 SUPPRESSION מבית BIANCHI . נוח מאוד גם לנשיאה וגם לכיס.

 

 

לסיכום – בחירה מתאימה של נרתיק היא דבר חשוב ומשפיעה משמעותית על נוחות הנשיאה, יכולת ההסלקה אפשרות השליפה והבטיחות.

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s