מחשבה בטרם ירי– אשר כותב על אימון מצבים אשדוד 05.08.16

 מאת אשר  (תמונות – ולאד)

נפגשנו ביום שישי לארבע שעות של "תרגול מצבים" –  מונח המייצג את הרעיון של אימון נושאי נשק בירי בתנאים מציאותיים – באופן מיטבי ככל הניתן.

המקום "מטווח 30 מטר" בש.פ. מטווחים באשדוד.  מסודר, נקי, יפה, מוצל, פרטי הלכה למעשה – שאפו לסטס על הארגון.
המתווה  ארבעה תרגילי מצבים מבית היוצר של ה"אדריכל" ויטלי – "אדריכל" לא בכדי – האיש תכנן ובנה מבנים של ממש.

תרגיל "שיחה עם חבר"
אתה משוחח עם חבר, לימינך גדר נמוכה, לפתע אתה שומע קולות ירי מבעד לגדר, עליך לדחוף את החבר לצד (לגונן עליו), לרדת למחסה, לטפל בשתי המטרות בצד שמאל, לעבור שפוף מבלי להיחשף לצד ימין ולטפל במטרות בצד זה. הטיפול במטרות בסדר טקטי – ירי על המטרה הנחשפת ראשונה (במקרה הזה הרחוקה).

תרגיל "שוד במשרד" 
התרגיל מדמה מצב בו אתה יושב במשרדך, האקדח על השולחן מכוסה בעתון, לפתע פורצים למשרד שני שודדים ודורשים באיומי נשק את הארנק שלך. מחדר אחר במשרד נשמעים שלושה שודדים נוספים. הMISADILDתרגיל מתחיל כאשר אתה יושב ליד השולחן, מולך שתי מטרות המדמות את שני השודדים וביד שמאל שלך ארנק. מבלי לעזוב את הארנק אתה חושף את האקדח ויורה ביד ימין בלבד בסדר טקטי לעבר שני השודדים. בהמשך עליך לקום לבעוט הכסא אחורה, לבצע החלפת מחסנית טקטית תוך כדי תנועה ולהגיע לחדר בו נמצאים שלשת מטרות ה"שודדים" נוספים. מבעד לפתח הדלת עליך לירות אל שתי המטרות שלשה כדורים לעבר כל אחת, כשאתה מקפיד על כללי המחסה.

תרגיל "המסעדה" 
התרגיל מדמה מצב בו אתה יושב במסעדה לארוחת ערב עם חבר או חברה, לפתע מגיעים שני מחבלים ומתחילים בירי על היושבים במקום, מרחוק (12 מטרים) מופיעים עוד שני מחבלים המיוצגים על ידי שתי מטרות קרובות  לקרקע. התרגיל מתחיל כאשר אתה יושב בשולחן אוחז סכין ומזלג. עליך לשלוף את האקדח, לדרוך ולTABLEירות לעבר שני המחבלים, לקום לדחוף הכסא אחורה ולירות מתחת לשלחן באופן מדויק לעבר המטרות המייצגות את שני המחבלים הרחוקים. ירי מתנוחה לא נוחה "שוברת גב" ממש. למי שלא התנסה בחייו בירי מתחת לשולחן – כדאי לו לנסות זאת באימון במטווח.

תרגיל "הסופרמרקט"
התרגיל מדמה מצב בו אתה בקניות בסופרמרקט, עומד במסדרון צר בין שתי שורות מדפי מוצרים, ביד החזקה שקית עם מוצרים. לפתע נשמעות צעקות וקולות ירי. אתה זורק את השקית, מזנק למחסה ויורה במדויק  לעבר המטרות המדמות שני מחבלים המחזיקים בבני ערובה. בהמשך אתה עובר לצד השני של המחסה ויורה לעבר שתי מטרות המייצגות מחבלים נוספים, לאחר מכן אתה חוזר למסדרון המדפים בתנועה טקטית, נחשף למטרת "מחבל" שלישית עם מטרת "בן ערובה" ויורה במדויק.

סיכום
"תרגול המצבים" הוא אימון המחייב את המתורגל להשקיע מחשבה בטרם ירי, ולהוריד את המהירות. לכבוש את האדרנלין המתפרץ, לשלב תנועה ,מחסות, הגנה על חבר, זריקת חפצים מהיד, שינוי מצב מישיבה לעמידה ועוד.

תודות לסטס, ויטלי, יבגני ואלדר – אשר לא נחים לרגע, עובדים ללא הרף בשמש הקופחת, תוך הקפדה יתרה על כללי הבטיחות בתרגילים מורכבים והכל בהתנדבות מלאה !

היכן ישנם עוד אנשים כאלה?

כתמיד, מחכה בכליון עיניים לאימון הבא.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s