הקורס השני – Safety Officer

בתאריך 26.01.17 – 27.01.17 נערך קורס Safety Officer  מטעם מועדון IDPA ISRAEL. השתתפו שלשה עשר חניכים שהוסמכו כולם. את הקורס העביר מר  Federico Iannelli  שהגיע לשם כך מאיטליה. הקורס, כמו כל פעילות IDPA נערך בהתנדבות, וההוצאות כוסו על ידי המשתתפים. ככל הידוע לנו זהו קורס SO הראשון בעולם שנערך על פי החוקים החדשים שנכנסו  לתוקף ב01.01.17. ברכותינו לכל המוסמכים ותודה למארגנים ולמדריך.

בפעם הראשונה שהצטרפתי לאימון IDPA, היה שם איש אחד עם חולצה אדומה שהיה כתוב עליה בגדול SO. אז מה, שאלתי את עצמי בשקט. אבל התביישתי לשאול למה הכוונה ויריתי לפה ולשם כמו שהסבירו לי.  אחר כך הבנתי שזה נוטריקון של Safety Officer וזה באנגלית כי ב IDPA כל הדברים החשובים הם באנגלית ובעברית זה "קצין בטיחות" כמו ההוא שמלמד את המג"ד להגיד לנו בתחילת כל תרגיל עם שלושים טנקים והמון מרגמות ויריות ופיצוצים ש"אם מישהו חזור עם שריטה אחת קטנה –  אז שום דבר לא היה שווה לי" (לא ממש האמנו לו, אם שאלתם).
עכשיו אני Safety Officer בעצמי ויכול להסביר לכם. אז נכון שהבטיחות מעל לכל, אבל זה לא הכל. ממש לא.

geshem

גשם בחלון (צילום אילוסטרציה)

Safety Officer  הוא האיש ששואל אותך (באנגלית) אם אתה מוכן, ובסוף משגיח שתפרוק את האקדח ותשים אותו יפה בהולסטר. כל זה נראה מכובד, נכון. אבל SO הוא הרבה הרבה יותר מזה. הוא האיש שנוכחותו הופכת את המטווח מסתם מקום עם חומת מפגע ומטרות וריח של אבק שריפה לאתר אימון של IDPA. חוץ מזה, בארצנו הקטנה הוא גם צריך להיות לפחות מפקח מטווח. אם לא למעלה מזה, כי אנחנו מדינת חוק. מה אתם יודעים. ואם אנחנו רוצים שהמועדון שלנו יגדל ויצמח, צריך שיהיו לנו מספיק SO במועדון. ולכן שלשה עשר איש קמו כאיש אחד והחליטו להיות SO בעצמם. לא חלפו חודשיים והם הבינו שבשביל כבוד צריך לעבוד וגילו ש Safety Officer זה אחד שמכיר את כל החוקים. הוא לא מתבלבל אף פעם בין FTDR שזה מי שלא מתנהג כמו שצריך ל FDR שזה בכלל נשיא לשעבר של ארצות הברית שמת מזמן. וה SO  זוכר כמה נקודות צריך לתת לך במקרה שירית במטרת NS רכה שעברה ל Down Zero במטרה שמאחוריה. ואיזה עונש תקבל אם במקום להתחבא מאחורי מחסה תירה בהליכה לא לפי הסדר הטקטי לפני שקיעת השמש.  ובכלל –  SO שמכבד את עצמו אפילו  יודע מה ההבדל בין CCP ל PCC.

כששלושה עשר הנועזים הבינו שהם צריכים לעשות מבחן אמריקאי באנגלית, כבר היה מאוחר ולא נעים להתחרט. ולכן הם נפגשו אצל ש' במשרד ושתו קפה באנגלית ולמדו היטב את כל החוקים באנגלית רק כדי לגלות אחרי שבועיים באנגלית שמשנים אותם. ובכל זאת אף אחד לא אמר נואש (בעברית), וכולם עברו את המבחן בהצלחה. חלק סיפרו לכולם, ואחרים שמחו בשקט  ורק שלחו את האישור לכל החברים שלהם.

כל הכבוד באמת, אבל  זה לא מספיק. צריך גם קורס, עם מורה ולוח וגיר. וכדי להיות SO צריך להיות מוסמך "איש מפי איש" כמו שפעם היו מסמיכים את הרבנים בבבל, ואנחנו מועדון צעיר ולכן ידידנו הד"ר הטוב פדריקו בא מאיטליה ללמד אותנו מה עושים. וכך פגשנו שוב את ש' במשרד עם התמונה שעל הקיר והדוקטור הסביר לנו באנגלית וגם קצת איטלקית פה  ושם, מה עושים ואיך עושים. ושמח לשמוע שלא רק באיטליה אנשים לא תמיד עומדים איפה שאומרים להם, וגם אצלנו יכול להיות, ואני אומר יכול להיות, שאנשים יתווכחו עם ה SO כשהוא יגיד להם שהם צריכים לארוז את החפצים וללכת הביתה היום כי אצלנו לא ממש מתלהבים מאנשים שעושים עבירות בטיחות. ואז נגמרו השקפים והיה מאוחר והלכנו הביתה כולם. למחרת קמנו ממש מוקדם ונסענו בגשם השוטף עם מגפיים והגענו לבאר טוביה. והיה רטוב כאילו המטווח הוא בתוך הבאר ממש. ושם התאמנו בלהיות SO ולהגיד לאנשים מה לעשות, ובכלל לזכור שאנחנו מגלמים באישיותנו את IDPA וכדאי שנשמש דוגמה ונתנהג יפה. והרוח הפילה לנו את המטרות מדי פעם, והגשם הרטיב אותנו גם אבל אנחנו לא מפחדים מקצת רוח וגשם כי אנחנו Safety Officers של IDPA.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s