תותבים וארגזים – אשר כותב על אימון אשדוד 26.08.16

מאת אשר  

יום שישי שבע וחצי  במטווח הבית  באשדוד המוצל כולו ושומר עלינו בקיץ. אני חשבתי שאימון הנקרא "בסיסי" מתאים רק למתחילים. מתברר שטעיתי.

מה היה לנו?

תירגול "יבש" עם תותבים בקנה –
עמידת מוצא, שליפה, אחיזה נכונה, דריכה, רכישת תמונת כוונות, ירי בהצבעה, סחיטת הדק, חידוש קשר (עבודה בזוגות), החלפת מחסנית ועוד.

ירי בהצבעה 
תרגול ירי בהצבעה מטווחים שונים – 3, 7, 12 מטרים. בטווח הקצר כולם פוגעים יפה, ככל שמתרחקים מבינים כי גם בירי בהצבעה צריך "לרכוש תמונת כוונות" אם כי באופן מהיר.

argazim

"מאמץ" – צילום אילוסטרציה

תירגול "פיגוע בקניון" 

במהלך קניות בקניון הנך פורש לשרותים. עם חזרתך לקניות אתה מוצא את עצמך בפיגוע חבלני גדול. 6 מחבלים תוקפים בקניון. בשניים מהם אתה נתקל מטווח קצר – עליך להעסיק אותם ב"סדר טקטי" שפירושו העסקת כל המטרות בזו אחר זו, וחזרה אליהן להשלמת הירי. זאת במטרה לדמות את הסיכון שאחד התוקפים יתקרב אליך בעודך עסוק באחרים. במרחק מעבר למחסה ניצבים 4 מחבלים נוספים כאשר ביניהם 3 עוברי אורח תמימים (מטרות NO SHOOT לבנות). המטרות צפופות וביניהם חפיפה. פגיעה במחבל ודרכו במטרה לבנה – אסורה. עליך לקצר טווח למחסה ולטפל ב-4 המטרות כולל החלפת מחסנית. הסתרת האקדח חובה.

תירגול "פיגוע בקניון" לאחר מאמץ 
עם הישמע הזמזם עליך לרוץ 4 פעמים אל מחוץ למטווח עם ארגזי עץ מלא בידיים (כבדים). חזרה לקו היורים, דריכה, ומשם חזרה על התרגיל אך הפעם לאחר מאמץ.
בניגוד למה שציפינו – רמת הדיוק בפגיעות לא ירדה משמעותית בתרגיל. משמע – אנחנו יודעים להוריד קצב בירי כאשר אנו מתנשפים והתוצאות ניכרות לטובה ברמת הדיוק.

לסיכום
למרות שהאימון הזה נקרא "אימון בסיסי" הוא חשוב לכל יורה ובכל רמה, כי חזרה על היסודות של הירי הנכון מועילה תמיד.

תודות לאריה על הארגון והובלת האימון (לא נח לרגע), ויטלי ויבגני (שהראה עזרה חברית מהי).

מצפה בכיליון עיניים לאימון הבא

 

 

2 מחשבות על “תותבים וארגזים – אשר כותב על אימון אשדוד 26.08.16

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s