חטיבות האקדחים ב IDPA

IDPA היא מסגרת אימון למצבי אמת, אך כמו כל מסגרת מובנית יש כללים הנוגעים בציוד המתאים לפעילות. אחד הפרקים החשובים מדבר על מאפייני האקדחים וחלוקת לחטיבות השונות. אתמצת כאן בקצרה ממש את הדברים המרכזיים מספר הכללים. המידע המלא נמצא בספר החוקים, פרק 8.2 equipment rules 

חטיבת אקדחי שירות סטנדרטיים – SSP. האקדח חייב להיות בעל מנגנון פעולה כפולה או מנגנון הסטרייקר. השינויים והשיפורים המותרים – מינוריים למדיי ומתיחסים בעיקר לשיפורי אמינות בעזרת חלקים מקוריים וביצוע התאמות קטנות. אנומליה – אקדחי FNHP והיריחו המשטרתי (SA)  שנחשבים בישראל לאקדח שירות סטנדרטי  – לא קבילים לחטיבה זו היות והם פעולה בודדת בלבד. דוגמאות לאקדחים שכן קבילים – גלוק 34, גלוק 17, יריחו DA, משפחת CZ75 בגודל מלא (אם לא הוסבו ל-SA), משפחת ה-S&W M&P בגודל מלא ללא מערכת הדק של APEX.

חטיבת אקדחי שירות משופרים – ESP. כאן כבר אין מגבלה על סוג המנגנון והשיפורים המותרים הרבה יותר נרחבים. החל מינואר 17 יריחו SA כמו גם CZ75 בגודל מלא בגרסת SA כשירים לחטיבה זו. שימו לב בעלי GLOCK C למיניהם – בחטיבה זו ניתן להשתמש באקדח זה כל עוד הקנה הוחלף לקנה ללא מפצה.

חטיבת אקדחים קומפקטיים – CCP. זוהי חטיבה מעניינת במיוחד בעיניי, היום והיא כוללת את האקדחים הפופולריים ביותר בארץ, כגון GLOCK 19 ו-CZ P07. המאפיין המרכזי בחטיבה זו – אורך קנה מתחת ל-4 3/4 אינץ' (120.65 מילימטר).  השיפורים המותרים בחטיבה זו מקבילים לחטיבה ESP.

חטיבת אקדחי נשיאה מותאמים – CDP. זוהי חטיבה שנוצרה תחילה עבור אקדחי 1911 בקוטר 0.45 ועם הזמן הורחבה לכלל האקדחים בקוטר זה. למה? כי אמריקאים אוהבים אותו מאוד.

חטיבת אקדחי גיבוי – BUG. חטיבה חדשה יחסית שנולדה לאור הפופולריות ההולכת וגוברת של אקדחים כאלה – גם בארץ. כאן אפשר להשתמש גם באקדחים בקוטר של "9 קצר" – 380AUTO. המאפיין המרכזי לקטגוריה זו – כמובן הגודל ואורך הקנה. הוא לא יכול להיות יותר מ-3.6 אינץ'. לקטגוריה זו נכנסים אקדחים כמו GLOCK26/42/43, CZ RAMI, S&W 9C/SHIELD.

חטיבת אקדחי תוףREV – פחות מקובל בישראל, קיים בארה"ב.

חטיבת אקדחי נשיאה עם כוונת אופטית – CO – החטיבה (שלעת עתה מאושרת באופן זמני) כוללת כל אקדח המתאים לחטיבה כלשהי, ומצויד בכוונת השלכה (RED DOT) המחוברת לצינה ישירות, או באמצעות מתאם מיוחד המחובר לצינה. חיבור לגוף האקדח אסור.

חטיבת PCC –  – PISTOL CALIBER CARBINE. חטיבה זו מותרת בישראל רק לספורטאי ירי מעשי IPSC ולכן לא נרחיב כאן.

לאור מיעוט אקדחי תופי בארץ לא אעבור כאן על החטיבות שלהם.

מחשבה אחת על “חטיבות האקדחים ב IDPA

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s